top of page

Hakkımızda

Fonex Cosmetics, uluslararası standartlarda üretim yaparak, İç piyasada ve 50 ülkede, 15’den fazla tescilli ve distribütörlüğünü üstlendiği uluslararası markası ile tüketicilerine ve profesyonel kullanıcılarına kişisel bakım, saç bakımı, saç şekillendirme ve elektronik kuaför ekipmanı ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunan, üstün kalite anlayışı, Ar-ge yatırımları, Üretim teknolojisi, sürekli İnovasyon felsefesi ve müşteri odaklılık düşüncesini benimseyen, bugün ve gelecekte daha sağlıklı ve fonksiyonel ürünler ve hizmetler geliştirme hedefinde olan ve %100 Türk sermayesi ile faaliyet gösteren bir kozmetik markasıdır.

anasayfa-1.png

Tarihçemiz

history.jpg

Fonex’in temelleri 1962 yılında atıldı. İlk olarak “Ustura” üretimi yapıldı. Karaköy ve Eminönü limanlarında ustura üretimi ve satışları başladı. 1982 Yılında Erkek berberlerinin ihtiyaç duyduğu Hırdavat malzemelerinin üretim ve ithalatını gerçekleştirme amacıyla İtimat Kozmetik A.Ş kuruldu. 1995 yılında Fonex Markası tescil ettirildi ve Kozmetik ürünleri imalatının ilk temelleri atıldı. 2000 yılından itibaren Fonex markalı ürünlerde Erkek Kuaför kozmetik ürünleri üretilmeye başlandı. 2002 yılında ilk kozmetik ürün ihracatı yapıldı.

Sonraki yıllarda hitap edilen kanallarda gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda kişisel bakım, saç bakımı, şekillendirme ve kişisel temizlik ürünleri üretilmeye başlandı. Günümüzde çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan, geliştirdiği ürünlerle tüketici ve profesyonellere tam hizmet sunan ve 50 ülkeye ihracat yapan bir kozmetik üreticisi olarak yoluna devam etmektedir. Ayrıca ,kuaför makine ve ekipmanları ithal ederek bu pazardaki lider konumunu sürdürmektedir. Önümüzdeki yıllarda Gebze OSB’de toplam 28.000 m2 alana sahip üretim tesisine geçecektir.

Vizyon - Misyon -Değerlerimiz

Vizyonumuz, uluslararası düzeyde kozmetik markaları yaratarak ülkemizin ve çalışanlarımızın mutluluğuna katkıda bulunmak ve başarılarımızla gurur duyacağımız bir aile olmaktır.

Misyonumuz Fonex Cosmetics markalarının yurtiçi ve yurtdışındaki rekabetçi konumunu sürekli arttırmak ve yenilikçi anlayışını her daim taze tutmaktır.

Değerlerimiz, kalitenin değişilmez bir unsur olduğunu kurulduğu günden bu yana benimseyerek, deneyimli, yaratıcı, yenilikçi ve profesyonel bir yönetim anlayışı ile, insana, çevreye saygılı ve duyarlı olmak ve müşteri odaklılığımızdır.

hakkimizda-5.jpg

İnsan Kaynakları

anasayfa-1.png

Fonex Cosmetics, çalışan verimliliğini ve mutluluğunu ön planda tutar, verdiği eğitimler ve seminerler ile kişisel gelişimi destekler, kariyer planlama programları ile çalışanlarının özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmeye önem verir, düzenlediği sosyal etkinlik ve organizasyonlarla takım olma bilincini yerleştirme felsefesini benimser.

bottom of page